Z życia przedszkolaka

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2021 r. nasze przedszkolaki zaprezentowały piękny patriotyczny program artystyczny z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne piosenki, prezentowały proste pląsy taneczne oraz tańczyły tańce z elementami poloneza i krakowiaka. Wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy. Tego dnia do przedszkola zawitał również z wizytą Pan Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który symbolicznie obdarował dzieci chorągiewkami. 

  

                                                                                           

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

05.11.2021 r do naszego przedszkola zawitały rozmaite postacie z różnych bajek. Tego dnia nasze przedszkolaki wcieliły się w  bajkowych bohaterów. Gościliśmy również Panią E. Drapała z Biblioteki Publicznej w Porajowie, która przygotowała dla dzieci zabawy o tematyce bajkowej. Radości i uśmiechom dzieci przy prowadzonych przez Panie zabawach nie było końca. Każdy przedszkolak wyszedł z przedszkola z pamiątkowym dyplomem, medalem i wykonaną własnoręcznie bajkową pracą plastyczną.

 

ZABAWY W SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

02.11.2021 r dzieci z grupy III udały się na wycieczkę do Bogatyńskiego Domu Kultury, gdzie uczestniczyły w zabawach sensorycznych w sali doświadczania świata oraz pracowni ceramicznej, gdzie ulepiły miseczki z gliny.

 

PASOWANIE NA STARSZAKA

                                                                                                                                "Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!"

W dniu 28.10.2021 r dzieci z grupy „Żabki" uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Starszaka. Dzieci w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także z uśmiechem na buzi odpowiadały na trudne "egzaminacyjne" pytania. Wzruszeni rodzice nagrodzili gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez naszych przedszkolaków oraz pasowanie na Starszaka dokonane przez Panią Dyrektor zaczarowanym ołówkiem, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Pani Danuta Perłowska i Paulina Żaguń, wychowawczynie grupy wręczyły każdemu Starszakowi piękny i kolorowy dyplom. Dla wszystkich dzieci były to niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

PRZEGLĄD POEZJI

22.10.2021 r w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdr. odbył się kolejny już Przegląd Recytatorski Poezji Polskich Autorów. Nasze przedszkole w tym roku reprezentował Bartosz Bachniak, uczęszczający do grupy IV. Recytował wiersz " Naprawiamy misia" Cz. Janczarskiego. Dziękujemy Rodzicom Bartka oraz Paniom Danusi i Paulinie za włożony wkład w przygotowanie do występu. Gratulujemy wszystkim jego uczestnikom.

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał laurkę wykonaną przy pomocy Pań. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami i smacznymi cukierkami. Pani dyrektor skierowała do grona pracowników przedszkola, wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Teatr jednego aktora – spotkanie z Romanem Pankiewiczem

            Dnia 13.10.2021 r. gościliśmy  w naszym przedszkolu Pana Romana Pankiewicza. To pierwsza wizyta znanego podróżnika, pisarza, autora książek dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych w naszym przedszkolu. Na spotkaniu gość wcielił się w postaci związane z pięcioma ważnymi zawodami. Były to: żołnierz, policjant, strażak, ratownik medyczny oraz listonosz. Pan Roman opowiadał o zawodach i czytał krótkie rymowanki ze swoich książek.

 

WYCIECZKA DO LASU

05.10.2021 r. przedszkolaki z grupy III i IV udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Ruszów, która miała charakter edukacyjny i prowadzona była przez pracowników Służby Leśnej. Zajęcia odbywały się na sali edukacyjnej , ścieżce "Szlakiem Głuszca" oraz na leśnej trasie, gdzie dzieci poszukiwały śladów jesieni. Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa Ruszów za bardzo ciekawą lekcję o otaczającej nas przyrodzie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka, który stwarza okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Z racji święta dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły upominki w postaci dyplomów i orderów „super chłopaka”. Zorganizowaliśmy wiele zabaw i konkursów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Zdecydowanie był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tańczyły, śpiewały, pokonywały różne tory przeszkód oraz brały udział w zabawach z wykorzystaniem kolorowych balonów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.             

                                                

                                                                                          

 

TEATRZYK " MARCYSIA STROJNISIA"

15.09. 2021 r zostało wystawione w przedszkolu przedstawienie o dziewczynce Marcysi, która postanowiła być kimś innym. Wcielała się w różne role mimo to nie czuła się szczęśliwa i zrozumiała, że najlepiej pozostać sobą.

 

 

WYKOPKI

14.09.2021 r. dzieci z grup: II, III i IV uczestniczyły w zbiorze ziemniaków tzw. "wykopkach". Na pole w Porajowie przedszkolaki wyruszyły tuż po śniadaniu.  Wyprawa była poprzedzona rozmową na temat dawnych i dzisiejszych sposobów wykopywania ziemniaków. Przedszkolaki doświadczyły ciężkiej, jednak jakże przyjemnej pracy na polu. Wszystkie wiedzą już gdzie i jak rosną ziemniaki. Mali rolnicy kiedy już wyzbierali wszystkie ziemniaki, otrzymali słodki poczęstunek. „Wykopki” udało się zorganizować dzięki uprzejmości Państwa Peremickich. DZIĘKUJEMY !!!

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

09 i 10 września 2021 r przedszkolaki z grup I, II i IV uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Panią Elżbietę Drapała na terenie Publicznej Bibliotece w Porajowie. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób szanować zbiory biblioteczne. Poznały różne rodzaje książek dla dzieci, które z zaciekawieniem oglądały. Odgadywały zagadki i słuchały czytanych tekstów. Dziękujemy Pani Eli za zorganizowanie ciekawych zajęć.

 

 

DNI ADAPTACYJNE

W dniach 26, 27 i 30 sierpnia 2021 r gościliśmy w naszym przedszkolu Dzieci, które będą uczęszczać do naszej placówki od września. Przyszłe przedszkolaki wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych przez Panią Ewelinę Skrabek. Swobodne zabawy w kącikach tematycznych, podczas których dzieci poznały wyposażenie sal i piękne zabawki sprawiły, że nasze przyszłe przedszkolaki poczuły się jak w domu. Wszystkim obecnym na zajęciach Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

 

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022

 

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

ZAKOŃCZENIE  ROKU  PRZEDSZKOLNEGO

23.06.2021 r. pożegnaliśmy w naszym przedszkolu dzieci uczęszczające do zerówki. Przedszkolaki zatańczyły pięknego poloneza, wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki, podziękowały Paniom za lata opieki. Otrzymały na pamiątkę dyplomy, medale oraz książki.

        

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA

11 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zespołowej rywalizacji. Ten dzień dostarczył przedszkolakom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal i dyplom, ponieważ wszyscy zostali zwycięzcami. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci, tych co rywalizowały i tych co dzielnie kibicowały.

 

 

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH

11 czerwca 2021 odbył się internetowy Przegląd Zespołów Tanecznych. Dzieci z grupy III zaprezentowały z dużym zaangażowaniem i w pięknie przygotowanych strojach taniec do utworu Michaela Jacksona pt. „Smooth Criminal”. Dzieci do występu przygotowały pani Paulina Żaguń i Danuta Perłowska.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca. W naszym przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe na świeżym powietrzu! Była wspólna zabawa przy muzyce, konkurencje sportowe. Po wspólnej zabawie był słodki poczęstunek, popcorn, balonowe zwierzaki i malowanie twarzy. Dzień minął w miłej atmosferze a każde dziecko wróciło do domu z uśmiechem na twarzy.

 

DZIEŃ RODZINY

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Z tej okazji na koniec maja przedszkolaki z naszego przedszkola wystąpiły  dla swoich najbliższych. Przygotowały samodzielnie drobne upominki dla rodziców, które wręczyły im w prezencie, w dowód miłości.

 

 

DZIEŃ ZIEMI

20 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyły się we wszystkich grupach zajęcia o tematyce proekologicznej. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, śpiewały piosenki, rozwiązywały różne zadania, wykonywały zabawki z surowców wtórnych, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych.

 

 

 

TEATRZYK „URODZINY ALICJI”

28.04.2021 gościliśmy w naszym przedszkolu Katolicki Teatr z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Urodziny Alicji”, wyświetlone na szklanym ekranie. Brały także udział we wspólnych czarach, zabawach muzyczno-ruchowych z kotem. Otrzymały na pamiątkę okulary 3 D i książeczki z labiryntami.

 

 

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

30.04.2021 przedszkolaki brały udział w zabawach o tematyce patriotycznej. Poznały symbole narodowe, polskie legendy, wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, wykonały prace plastycznej o tematyce związanej z Polską.

  

 

Zdalne nauczanie

W dniach 29.03. – 16.04.2021 dzieci zdalnie otrzymywały  propozycje zabaw na dany dzień. Rodzice przesyłali relacje z zabaw wykonanych razem z dziećmi w domu w formie zdjęć i filmików.

         

Witamy wiosnę

22.03.2021 r. dzieci uroczyście pożegnały zimę i powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki były pięknie przebrane w wiosenne stroje, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Przygotowały z pomocą rodziców wianki, kapelusze, kukły i kwiaty, biorąc tym samym w konkursie „Witamy wiosnę”. Panie w grupach zorganizowały z tej okazji wiosenne zabawy. Dzieci ze śpiewem na ustach, przywoływaniem nowej pory roku przemaszerowały barwnym korowodem w okolicach przedszkola.

          

Dzień kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. Chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom i paniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę w wiosenny pokaz mody. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

       

Wielkie maluchów śpiewanie

25.02.2021 r przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Wielkie maluchów śpiewanie”. W tym roku ze względu na pandemię dzieci zaśpiewały i wykonały układ taneczny do wiosennej piosenki w przedszkolu. Prezentacja została zarejestrowana na kamerze, a film z nagraniem wysłany do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, którego pracownicy umieścili występy dzieci z gminnych placówek na swojej stronie, na portalu Facebook.

 

Dzień Kota

W dniu 15 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota". Z tej okazji przedszkolaki podczas zajęć zamieniły się  w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach,  oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka,  dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznawały się z kocimi obyczajami. Były także wesołe „kocie zabawy", takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy. Najbardziej jednak dzieciom podobała się zabawa pt: „Uciekaj myszko do dziury".  Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

Walentynki

14.02.2021 przedszkolaki uroczyście świętowały Walentynki. Był to nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień pełen życzliwości i sympatii wobec drugiego człowieka. Zdecydowanie wszędzie dominował kolor czerwony. Poprzez przedstawienie historii tego święta dzieci zapoznały się ze zwyczajem obchodzenia Walentynek. Miały okazję brać udział w zabawach i konkursach o tej tematyce.

 

  

  

     

 

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 05.02.2021 r we wszystkich grupach odbył się bal karnawałowy. W przedszkolu zagościły różne postaci z bajek. Panie pięknie ustroiły sale i przeprowadziły mnóstwo różnych zabaw wprowadzając radosną atmosferę oraz wywołując uśmiech dzieci na ich twarzach. Dzięki rodzicom przedszkolaki posiliły się smacznym poczęstunkiem.

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W ostatnich dniach stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień babci i Dziadka. Dzieci nauczyły się różnych wierszy, piosenek i tańców na tę okazję. Zaprezentowały programy artystyczne, które zostały nagrane i udostępnione babciom i dziadkom do obejrzenie online. Było nam smutno, że nie gościliśmy najmilej widzianych gości w naszym przedszkolu. Nasi drodzy mamy nadzieję, że za rok zaprosimy Was do przedszkola i wystąpimy dla Was "na żywo".

   

                                                                                           

 

Bóg się rodzi…

W dniach 18.12., 22.12.2020 odbyły się w naszym przedszkolu występy i zabawy bożonarodzeniowe. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i instrumentalne. Opowiedziały historie narodzin Jezusa, zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki, zagrały na dzwoneczka świąteczne melodie, zatańczyły proste układy taneczne, wykonały różne świąteczne dekoracje oraz ustroiły w swoich salach choinki.

      

 

WIZYTA PANA BURMISTRZA

07.12.2020 nasze przedszkole odwiedził Pan Burmistrz Wojciech Dobrołowicz i wręczył przedszkolakom upominki, którymi były pluszowe misie w koszulkach z napisem Bogatynia Przytula. Dzieci były bardzo szczęśliwe i zachwycone prezentami. Dziękujemy.

 

MIKOŁAJ

04.12.2020 przedszkolaki gościły w swoich grupach chyba najbardziej wyczekiwanego gościa, którym był Św. Mikołaj. Dzieci ubrane odświętnie zaprezentowały przygotowany na ten dzień mikołajkowy program artystyczny. Następnie odebrały z rąk szanownego gości upominki przygotowane przez rady oddziałowe, przy wsparciu rodziców.

 

 

BARBÓRKA

W grudniu wszyscy górnicy obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu choć inaczej niż w poprzednich latach, bo niestety bez obecności górników odbyły się zajęcia związane z obchodami święta Barbórki.

                                                                                                         

 

 

ANDRZEJKI

            30 listopada do naszego przedszkola zawitały wróżki, czarodzieje, cyganki. Zarówno panie jak i dzieci poprzebierały się, by  kultywować ludowy zwyczaj i pobawić się w andrzejkowe wróżby. Dzieci z wypiekami na twarzy czarowały i wróżyły. Z uwagą słuchały odczytywanych przez Panie wróżb. Po zabawach Panie zorganizowały słodki poczęstunek.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            Każdego roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, w związku z tym w dniach 21.11. i 25.11. 2020 r przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych i plastycznych o "misiowej" tematyce. Podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia radości i uśmiechom nie było końca.

                                                                                                                

 

 

DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

            W naszym przedszkolu 10.11.2020 r. odbyły się zajęcia upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci we wszystkich grupach brały udział w zabawach, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonały prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Dzieci razem z nauczycielkami zaśpiewały hymn państwowy.

                                                                                                                 

 

 

PASOWANIE NA STARSZAKA

30 października 2020 r. przedszkolaki z grupy IV miały swoje wielkie święto, a mianowicie przyjęły Pasowanie na Starszaka. Dzieci przedstawiły program artystyczny: wiersze, piosenki i tańce, po czym powtórzyły za Panią Dyrektor słowa ślubowania. Ogromnym ołówkiem symbolizującym ciężar nauki czekającej dzieci przygotowujące się do szkoły, Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci na starszaka. Przedszkolaki otrzymały na pamiątkę piękne dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców.

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dnia 14.10.2020 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Przedszkolaki ubrane odświętnie składały w tym dniu życzenia wszystkim pracownikom naszego przedszkola oraz wręczały własnoręcznie wykonane laurki.

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2020 r. świętowaliśmy w grupach Dzień Chłopaka. Panie wraz z dziewczynkami przygotowały w tym dniu liczne atrakcje dla chłopców. Były życzenia, słodkości i prezenty przygotowane ze wsparciem rodziców.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września 2020 r. w naszym  przedszkolu świętowaliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”, który stał się okazją do miłego, wspólnego spędzenia czasu. Dzieci w swoich  grupach brały udział w atrakcyjnych zabawach przygotowanych przez swoje nauczycielki. Gdy zabawa dobiegła końca, na dzieci czekały niespodzianki, każdy przedszkolak otrzymał medal lub odznakę „Super Przedszkolaka”. Tego dnia na buziach wszystkich przedszkolaków gościł uśmiech.

 

 

 

 

 ARCHIWUM - ROK SZK.2019/2020

CO SŁYCHAĆ U NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ?

Smutne jest przedszkole bez dzieci. Komunikacja zdalna pozwala choć odrobinę poczuć, że jesteśmy dalej społecznością przedszkolną : uczymy się bawiąc....choć teraz to trudne.......Podziękowania dla wszystkich RODZICÓW za współpracę.

PRACE NASZYCH DZIECI

 

 

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet w naszym przedszkolu, 06.03.2020 r. odbyła się uroczystość. Mali panowie, swoim koleżankom i paniom recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a następnie wręczyli piękne laurki i drobne upominki. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji ciekawe zabawy. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem.

 

ZAJĘCIA W DOMU KULTURY

02.03.2020 roku dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Dzieci w radosnej atmosferze bawiły się w sali doświadczania świata. Natomiast w pracowni ceramicznej ulepiły z gliny kwiatka

 

WALENTYNKI

14 lutego 2020 r świętowaliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Tego dnia odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych. We wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

            24.01.2020 r. na Bal Karnawałowy przybyli różni bohaterowie bajek. Przedszkolaki przebrane w bajkowe stroje bawiły się  na sali gimnastycznej. Zabawę prowadził Pan Marcin Woroniecki, który zabrał dzieci we wspaniałą   karnawałową podróż . Wszystkim dopisywał dobry humor.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 22-23 stycznia, 12 lutego 2020 r odbyły się uroczyste spotkania, które są tradycją w naszym przedszkolu.

 

 

KONKURS "BĘDZIESZ  WIELKI ZBIERAJ BUTELKI"

            08.01.2020 r. odwiedziła nasze przedszkole Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Pani Bożena Wojciechowska, która wręczyła dzieciom nagrodę - czek na 600 zł, za zajęcie II miejsca w konkursie „Będziesz wielki zbieraj butelki"  . Nad akcją czuwała Pani Ewelina Skrabek, która motywowała wszystkich do działania. Dzięki  zaangażowaniu całej społeczności przedszkolnej od 28.10.2019 r. do 28.11.2019 r. udało nam się zebrać 100 kg plastikowych butelek.  Dziękujemy Rodzicom za wsparcie .

 

WIGILIJNE SPOTKANIA

            19.12. i 20.12.2019 r odbyły się w naszym przedszkolu przedświąteczne spotkania z rodzicami. Dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały program artystyczny o tematyce zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Recytowały wiersze i śpiewały kolędy oraz pastorałki. Rodzice brali udział we wspólnych zabawach ze swoimi pociechami. Spotkania przebiegały w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

                      

 

 

MIKOŁAJKI

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą…”

Zgodnie z  tradycją 6 grudnia czekaliśmy od samego rana na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na holu, gdzie Pani Paulina poprowadziła ciekawe "zabawy mikołajkowe". Kiedy pojawił się  Św. Mikołaj, dzieci zaśpiewały mu świąteczne piosenki . Potem były rozmowy i oczywiście prezenty.
 

 

  

BARBÓRKA

Z okazji Barbórki nasze przedszkole 04.12.2019 r odwiedzili górnicy. Dzieci dowiedziały się jak wygląda kopalnia odkrywkowa i na czym polega praca górnika.
Omówiono także wygląd stroju galowego. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, wręczyły laurki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy naszym miłym gościom za słodkie upominki dla dzieci.

ANDRZEJKI

            30 listopada 2019 r. do przedszkola zawitały wróżki, czarodzieje, cyganki. Zarówno panie jak i dzieci poprzebierały się, by kultywować ludowy zwyczaj i pobawić się w andrzejkowe wróżby. Dzieci z wypiekami na twarzy czarowały i wróżyły. Z uwagą słuchały odczytywane  wróżby. W grupie II i III w ramach zajęć otwartych we wróżbach pomagali rodzice. Po zabawach dla dzieci został zorganizowany słodki poczęstunek.

 

JESIENNY LIŚĆ

            26.11.2019 r przedszkolaki z gr. III i IV wzięły udział w  Festiwalu piosenki dziecięcej "Jesienny Liść" w BOK-u. Dzieci  zaśpiewały piosenki o najbardziej kolorowej porze roku - jesieni. Otrzymały w nagrodę pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            Każdego roku 25 Listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.  W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy różne "misiowe" zabawy. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które "brały udział" w zabawach muzyczno – ruchowych, plastycznych i tematycznych. Podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia radości i uśmiechom nie było końca.

ZAJĘCIA OTWARTE

20.11.2019 r. w grupie IV odbyły się  zajęcia otwarte. W ramach kształtowania prawidłowych, zdrowych nawyków żywieniowych, dzieci doskonaliły swoje umiejętności kulinarne.  Rodzice uczestniczący w spotkaniu, mieli możliwość obserwowania dziecka w trakcie różnych zabaw zorganizowanych oraz wzięcia aktywnego udziału we wspólnych zadaniach.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

18.11.2019 r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Zanim dzieci z gr. II oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i wokalne. Pasowanie olbrzymim ołówkiem było dla dzieci wielkim wydarzeniem.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci podczas uroczystości zaprezentowały wiersze i piosenki na temat naszego kraju oraz jego symboli narodowych. Zaprezentowały tańce narodowe. O godz. 11:11 dzieci razem z nauczycielkami zaśpiewały hymn państwowy. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

W KRAINIE UCIEKOŁKÓW

07.11.2019 r odbył się w naszym przedszkolu edukacyjny spektakl pt. „W krainie Uciekołków”, w którym wszystkie dzieci brały aktywny udział, wykonując różne zabawy logorytmiczne, zaproponowane przez bohaterów przedstawienia. Przedszkolaki dowiedziały się, że poprawne wypowiadanie się jest bardzo potrzebne w codziennym życiu

JESIENNE ZABAWY Z DZIEĆMI Z CZECH

30.10.2019 r do naszej placówki przyjechała grupa dzieci z czeskiego przedszkola  z Dolni Podluzi. Goście i przedszkolaki z grupy III brały udział w różnych zabawach związanych  z jesienią. Dzieci wykonały na pamiątkę jesienny lampion wypełniony jesiennymi darami przyrody. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wszyscy mieliśmy możliwość poznania nowych polskich i czeskich słówek.

 

ZAJĘCIA W BOGATYŃSKIM OŚRODKU KULTURY

28.10.2019 r dzieci z II i III grupy podczas zajęć w pracowni ceramicznej  ulepiły z gliny przepiękne jesienne drzewa, zaś. w sali doświadczania świata miały okazję do zabaw relaksacyjnych i wyciszających.

 

 

WIZYTY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PORAJOWIE

W tym roku szkolnym tradycyjnie rozpoczęliśmy cykl zajęć bibliotecznych w Bibliotece Publicznej w Porajowie, które przygotowuje dla nas Pani Ewa Drapała. Podczas zajęć dzieci rozpoczynają swoją przygodę z książką.

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14.10.2019 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzieci z pomocą nauczycielek grup przygotowały z tej okazji uroczystą akademię dla wszystkich pracowników naszej placówki. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i wręczyły gościom kolorowe laurki z życzeniami. W podziękowaniu od pracowników przedszkola otrzymały słodki poczęstunek.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Panie w grupach przeprowadziły z pomocą dziewczynek ciekawe zabawy dla chłopców. Po uśmiechach na twarzach można było wywnioskować, że  zajęcia bardzo się wszystkim podobały. Od koleżanek i pań w grupach chłopcy otrzymali drobne upominki, pamiątkowe medale, laurki i dyplomy.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20.09.2019 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Celem imprezy było zapewnienie dzieciom wesołej zabawy i umożliwienie czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Ten dzień stał się okazją do miłego, wspólnego spędzenia czasu poprzez udział w różnego rodzaju atrakcjach przygotowanych przez panie. Gdy wspólna zabawa dobiegła końca, na dzieci czekała SUPER NIESPODZIANKA, każdy przedszkolak otrzymał medal lub odznakę „Super Przedszkolaka” oraz drobny słodki upominek. Dzieci degustowały przygotowany przez rodziców poczęstunek. Tego dnia na buziach wszystkich przedszkolaków gościł uśmiech, w oczach błyszczały iskierki radości. I o to chodziło!!!

       

   

 

WYCIECZKA DO LASU

 

Dnia 19.09.2019 r. dzieci z gr. II, III i IV wyjechały do lasu w Bielawie Dolnej. Pan leśniczy przybliżył nam wiadomości na temat prawidłowego zachowania się w lesie oraz wyglądu, sposobu życia i zwyczajów zwierząt zasypiających na zimę. Następnie oprowadził nas po lesie wskazując miejsca bytowania mrówek, dzików oraz bobrów. Dzieci miały możliwość wybiegania się na leśnej polanie. Po takich atrakcjach z apetytem zjadały przygotowany przez rodziców prowiant.

WYKOPKI

 

16.09.2019 r. przedszkolaki wraz z paniami dzielnie zbierały ziemniaki na polu Państwa Sareło. Wiaderko za wiaderkiem wrzucały na przyczepę odszukane w ziemi i zebrane kartofelki. Dzieci były zachwycone i w bardzo szybkim tempie pozbierały ziemniaki z przygotowanych grządek. Po ciężkiej pracy degustowały drożdżówki przygotowane przez Panią Katarzynę Permicką. Dziękujemy Pani Kasiu!!!

 

DNI ADAPTACYJNE

W dniach 28.08. – 30.08.2019 r. odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci przychodzące do przedszkola po raz pierwszy, rozpoczynają nowy etap w swoim życiu i rozwoju.  Aby ułatwić przyszłym podopiecznym start oraz przejście do tak istotnej zmiany, Panie: Sylwia Syczyk i Paulina Żaguń przygotowały i poprowadziły ciekawe zajęcia i zabawy. Dzieci tańczyły, śpiewały, bawiły się w sali zgromadzonymi zabawkami i poznały rozkład pomieszczeń w przedszkolu. Dni adaptacyjne minęły w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za liczną obecność dzieci i rodziców .