PUBLIKACJE

TRZYLATEK  W  PRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice wiek przedszkolny to okres osiągania kolejnego stadium dojrzałości fizjologicznej organizmu i rozwoju intelektualnego, budowania podstawowych struktur osobowości, to także złoty wiek uczenia się, zdobywania doświadczeń społecznych dziecka, przystosowujących się do życia w grupie. Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w jego życiu społecznym. Aby ułatwić dziecku start w przedszkolu Drogi Rodzicu pamiętaj:

1. Nie przedłużaj pożegnania w szatni - pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.

2. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu - jeśli zrobisz to choć raz , dziecko będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.

3. Nie obiecuj: "Jeśli pójdziesz do przedszkola, to cos dostaniesz". Kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu  maleńki prezent- niespodziankę, ale nie może to być forma przekupywania.

4. Nie wypytuj dziecka o szczegóły związane z pobytem w ciągu dnia w przedszkolu, poczekaj, aż samo nabierze ochoty aby ci o wszystkim opowiedzieć.

5, Czasami lepiej jest, gdy dziecko do przedszkola odprowadza tato, gdyż rozstania z tatą, są w niektórych przypadkach mniej bolesne.

6. Wielokrotnie zapewniaj dziecko, że na pewno odbierzesz je z przedszkola.

7. Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem. To napawa optymizmem i daje poczucie bezpieczeństwa, że wszystko jest w porządku.'